Nie spożywaj szpinaku – kontrolowanie chorób zakaźnych przenoszonych przez żywność ad

coli O157, as W porównaniu z 1996-1998 Stawkami. Dane pochodzą z FoodNet (Sieć aktywnego nadzoru chorób Foodborne CDC, FDA i USDA) .3 Agencje federalne odpowiedzialne za bezpieczeństwo żywności – Food and Drug Administration (FDA), Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) oraz Centers for Disease Control and Prevention (CDC) – poczyniły znaczne wysiłki w celu poprawy bezpieczeństwa żywności, szczególnie w produkcja handlowa i dystrybucja żywności3. Ponadto państwowe i regionalne instytucje zdrowia publicznego i inne agencje w ostatnich latach zwiększyły swoje działania w zakresie bezpieczeństwa żywności. System nadzoru FoodNet CDC, FDA i USDA działa w 10 stanach od dekady, co pozwoliło na dokładniejszy nadzór laboratoryjny nad chorobami przenoszonymi przez żywność, niż było to możliwe w przeszłości, i istnieją dowody na to, że Choroba zakaźna przenoszona przez żywność w Stanach Zjednoczonych znacznie spadła w ciągu ostatniej dekady (patrz wykres) .3 Niestety, spadek ten ustabilizował się od 2000 r., a osiągnięcie dalszych znaczących ulepszeń w mikrobiologicznym bezpieczeństwie żywności stanowi poważne wyzwanie, zwłaszcza jeśli nadal polegamy wyłącznie na w sprawie naszych obecnych strategii.
Epidemiologia wytwarzania toksyny Shiga w E. coli O157: H7 Infekcje w Ameryce Północnej. Złożona epidemiologia zakażenia człowieka wywołanego toksyną Shiga E. coli (STEC) O157: H7 (i, prawdopodobnie, nie-O157: H7 E. coli, która produkuje toksynę Shiga), związana z zespołem hemolityczno-mocznicowym i zakrzepową plamicą małopłytkową , stanowi wyzwanie dla zwalczania takich zakażeń i innych chorób przenoszonych przez żywność w Ameryce Północnej.
Złożona epidemiologia infekcji u ludzi szczepem O157 E. coli oraz niszcząca choroba naczyniowo-naczyniowa i prozakrzepowa z tym związana (patrz schemat blokowy) ilustrują złożoność wyzwania: z niezliczonej rzeszy nowych chorób zakaźnych w ciągu ostatnich 30 lat niewiele może więcej słusznie nazywać się chorobą postępu niż zakażenie enterohemorytmiczne wywołane przez E. coli wytwarzające toksynę Shiga.
Ogromne zmiany w produkcji żywności w ciągu ostatniego półwiecza leżą u podstaw pojawienia się tego unikalnego bakteryjnego enteropatogenu jako czynnika zagrażającej życiu choroby przenoszonej przez żywność w rozwiniętym kraju. Podczas mojego dzieciństwa w latach 50. w wiejskim Wisconsin, kiedy jadłem hamburgera w domu, mielona wołowina była produkowana lokalnie z kawałków pobranych z kilku stron wołowiny zakupionej przez sąsiada z lokalnego rolnika, który prawdopodobnie wychował nie więcej niż 25 pastwisk. karmione krowy na farmie o powierzchni 150 akrów. Gdybym jadł hamburgera z fast foodów, mielona wołowina pochodziła z regionalnej fabryki pakowania, która przetwarzała bydło, które było wypasane na zachodnim rancho o powierzchni kilku tysięcy akrów. Obecnie praktycznie cała wołowina spożywana w Ameryce Północnej jest produkowana na ogromną skalę przemysłową, począwszy od stada dziesiątków tysięcy bydła karmionego zbożem, hodowanego w ostatnich miesiącach przed ubojem w ograniczonym środowisku karmienia, z wołowiną od setek krów do kilku tysięcy przyczyniających się do pojedynczej partii ponad 100 000 funtów mielonej wołowiny, wysyłanych do setek supermarketów w wielu stanach
[podobne: pomoc psychologiczna online, terapia lublin, badania przed zajściem w ciążę po 30 ]
[więcej w: epirubicyna, goz unisław, budecon ]