Nie spożywaj szpinaku – kontrolowanie chorób zakaźnych przenoszonych przez żywność

Najpierw hamburger, potem woda miejska, jabłecznik, kąpiel w jeziorze, przedszkole, małe zoo. . . a teraz szpinak. Czy nic nie jest bezpieczne. Pomiędzy 19 sierpnia a 5 września 2006 roku wystąpiło objawowe zapalenie jelit wywołane przez toksynę Shiga Escherichia coli O157: H7 u 199 osób w 26 stanach w związku ze spożywaniem świeżego szpinaku lub produktów zawierających szpinak z komercyjnych marek przetworzonych przez Natural Selection Foods San Juan Bautista, California.1. Dwieście z tych osób (51%) było hospitalizowanych od 6 października, a 31 (16%) miało ostrą niewydolność nerek z powodu zespołu hemolityczno-mocznicowego lub zakrzepowej plamicy małopłytkowej, które rozwinęły się u 29% dzieci dotkniętych chorobą (<18 lat), 8% dorosłych pacjentów w wieku od 18 do 59 lat i 14% dorosłych pacjentów w wieku 60 lat lub starszych. Trzy osoby z potwierdzonymi przypadkami zmarły w połowie października: dwie starsze osoby dorosłe i 2-latka z zespołem hemolityczno-mocznicowym.
E. coli O157: H7 wyizolowano z 13 otwartych opakowań szpinaku dostarczonych przez pacjentów z 10 stanów; 11 opakowań miało numery partii wskazujące na przetwarzanie przez jeden zakład produkcyjny tego samego dnia. Wzór DNA znaleziony we wszystkich 13 izolatach (podtypem polimorfizmu długości fragmentów restrykcyjnych) pasuje do szczepu wirusa wyizolowanego od wielu pacjentów. Epidemię szybko opanował ogólnokrajowy zakaz spożywania niegotowanego szpinaku, a następnie zakaz i wycofanie wszystkich produktów ze szpinaku przetwarzanych i dystrybuowanych przez Natural Selection Foods. Dokładny mechanizm zanieczyszczenia pozostaje nieokreślony, chociaż 12 października władze wykryły ten sam szczep bakterii w oborniku z jednego z czterech sąsiadujących stad bydła, które są podejrzanymi źródłami.
E. coli O157: H7. Od Janice Carr / CDC.

Jest to co najmniej 26 zgłoszone ognisko zakażenia E. coli O157: H7, które zostało zidentyfikowane jako skażone zielone warzywa liściaste od 1993 r., A ponad 400 incydentów wywołujących toksynę E. coli wytwarzających Shiga od czasu enterofoborystycznego E. coli O157: H7 został zidentyfikowany jako przyczyna chorób przenoszonych drogą pokarmową w 1982 roku2. Chociaż ten wybuch przyciągnął uwagę mediów przez wiele tygodni, musi być postawiony w perspektywie: w każdym dniu epidemii było co najmniej 5 do 10 razy więcej przypadków endemicznej toksyny Shiga -Produkowanie zakażenia E. coli w całym kraju, ponieważ miały miejsce przypadki wybuchu choroby.
Toksyczne i enteroinwazyjne szczepy E. coli od dawna są uznawane za główną przyczynę biegunki przenoszonej przez żywność lub wodę u podróżnych, która jest zwykle nabywana przez mieszkańców Zachodu odwiedzających kraj rozwijający się. Choroby biegunki wywołane tymi szczepami występują rzadko w Ameryce Północnej. Jak więc ponad 110 000 mieszkańców jednego z najbogatszych krajów na świecie może być zarażonych co zagrażającą życiu endokanałową toksyną Shiga wytwarzającą toksyny E. coli każdego roku, z czego aż 80 umiera. 2 W jaki sposób epidemie nadal występują w kraju, w którym produkcja i dystrybucja żywności są intensywnie regulowane na każdym poziomie – od gospodarstw rolnych i rancz po zakłady przetwórstwa spożywczego i zakłady pakujące do supermarketów i restauracji.
Względne wskaźniki rozpoznania zakażenia wywołanego przez laboratorium za pomocą Vibrio, Salmonella, Campylobacter, Listeria i Shiga Toxin-Producing E
[podobne: proteza zębowa cennik, dentysta warszawa bemowo, pomoc psychologiczna online ]
[więcej w: teb edukacja leszno, czaszka rysunek, ile kosztuje królik miniaturka ]