Nie spożywaj szpinaku – kontrolowanie chorób zakaźnych przenoszonych przez żywność czesc 4

Więc jaka jest odpowiedź. Jak proponują Osterholm i Norgan, 5 napromieniowanie żywności o wysokim ryzyku po przetworzeniu może znacznie zmniejszyć częstość wszystkich bakteryjnych chorób przenoszonych przez żywność i uratować setki istnień ludzkich każdego roku. Skuteczność i bezpieczeństwo napromieniowania żywności zostały ustalone w drodze szeroko zakrojonych badań, które wykazały, że napromienianie zabija lub znacząco zmniejsza liczebność patogenów żywności bez szkody dla wartości odżywczej żywności lub jej toksyczności, rakotwórczości lub radioaktywności. Napromienianie żywności jest już zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych dla większości łatwo psujących się produktów żywnościowych i zostało zatwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia, CDC, FDA, USDA, American Medical Association oraz Komitet Naukowy Komisji Europejskiej ds. Żywności. Niestety, z powodu powszechnego braku zrozumienia ryzyka i następstw chorób przenoszonych przez żywność oraz skuteczności i bezpieczeństwa napromieniowania – a także z powodu silnej opozycji ze strony działaczy antynuklearnych i innych grup interesów – napromieniowanie żywności jako środka zdrowia publicznego jeszcze się nie stało. uzyskał powszechną akceptację.
Wiele produktów spożywczych jest już powszechnie napromieniowywanych, bez śladów szkodliwych skutków, a przez dziesięciolecia sterylizowaliśmy setki milionów wszczepionych urządzeń medycznych poprzez napromieniowanie każdego roku. CDC oszacowało, że napromieniowanie żywności o wysokim ryzyku może zapobiec nawet milionowi przypadków bakteryjnych chorób przenoszonych przez żywność, które powodują hospitalizację ponad 50 000 osób i zabijają wiele setek każdego roku w Ameryce Północnej. Uważam, że nadszedł czas, aby przezwyciężyć irracjonalne lęki i działać, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej żywności.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wywiad z Dr. Maki można usłyszeć na stronie www.nejm.org.
Author Affiliations
Dr Maki jest profesorem medycyny w Szkole Medycyny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Wisconsin oraz epidemiologiem szpitalnym w szpitalu i klinice Uniwersytetu Wisconsin – oba w Madison.

[przypisy: adent, terapia lublin, proteza zębowa cennik ]
[przypisy: cezas lublin, ttw katowice, kielecka izba aptekarska ]